11 نیم طبقه جذاب در طراحی فضای مسکونی

محل سکونت خصوصی فضای برای آرامش و امنیت شخصی به شمار می رود. حال اگر بتوانید شرایطی محیا کنید که فضای داخل را به مناطق مختلفی گسترش دهید، فضای زندگی شما علاوه بر بهینه شدن، از زیبایی منحصربه فردی برخوردار خواهد بود. طراحی نیم طبقه در ساختمان های مسکونی یکی از ساده ترین راه حل های گسترده کردن خانه می باشد که می توان آن را به عرصه های متنوعی اختصاص داد.
این استراتژی نه تنها اجازه می دهد که فضاهای عمودی را به پلان خانه خود الصاق کنید، بلکه از قابلیت کاربردی و زیبایی شناختی این تکنیک نهایت بهره را ببرید. در این مطلب 11 فضای نیم طبقه در خانه مسکونی را برای شما قرار داده ایم که اغلب فضای نشیمن و آشپزخانه را از فضای اصلی تفکیک کرده است.

 

 

The Mango House / Studio PKA/India

نیم طبقه فضای مسکونی

 

 

S House / ALPES GDB/Vietnam

طراحی نیم طبقه

 

 

Roof and Rectangular House / Jun Igarashi Architects/Japan

طراحی نیم طبقه ویلایی

 

 

Olioli / Seets + Spectacle/Japan

طراحی نیم طبقه چوبی

 

 

Valkenberg Estate / Ard de Vries Architecten/Netherlands

طراحی نیم طبقه با کتابخانه

 

 

Town House in Antwerp / Sculp[IT]/Belgium

11 نیم طبقه فضای مسکونی

 

 

Brick House / Andrew Burges Architects/Australia

نیم طبقه چوبی

 

 

نیم طبقه ها فضاهایی در ساختمان ها هستند که به کمک راه پله به طبقات دیگر متصل شده، اما مساحت سطح پوششی کف آنها از همین مساحت در طبقات دیگر ساختمان کمتر می باشد.

اگر در چنین فضایی در سطح زیرین نیم طبقه حضور داشته باشید و با نگاهی کلی به فضای داخلی بنگرید. مرز ایجاد شده توسط اختلاف ارتفاع دو سقف موجود را احساس می کنید. بدون اینکه حتی دیوار و یا پارتیشنی در فضا وجود داشته باشد. این تفکیک فضایی باعث خواهد شد تا بتوانید در فضایی واحد دو کاربری مجرا تعریف کنید. به عنوان مثال در محیط خانه: جدا کردن فضای غذا خوری و نشیمن و یا تقسیم فضا به نشیمن و پذیرایی!

این در حالی است که معمولا فضاهای تعریف شده در نیم طبقه ها را به بخش های خصوصی خانه، مانند اتاق خواب ها اختصاص می دهند… و اما اگر بر روی سطح نیم طبقه ایستاده باشید احساسی متفاوت خواهید داشت. دیدی مسط و واضح بر طبقه پایین! فکر می کنم داشتن چنین زاویه دیدی برای همه ما جذاب باشد.

وجود اختلاف سطح ها در فضای داخلی باعث ایجاد حس پویای و تنوع در محیط می شود.

 

House in Chau Doc / NISHIZAWAARCHITECTS/Vietnam

تراس در نیم طبقه مسکونی

 

 

House P / Yonder – Architektur Und Design/Germany

معماری داخلی نیم طبقه مسکونی

 

 

House in Hoshigaoka / Shogo ARATANI Architect & Associates/Japan

معماری نیم طبقه ویلایی

 

 

Pit House / UID Architects/Japan

طراحی نیم طبقه با ویود