کانسپتی از یک باغ الکتریکی

در اغلب موارد به کار بردن فن آوری های صنعتی و تعبیه ماشین آلات بزرگ در مجموعه هایی معماری که مانند کریستال پالاس (قصر بلورین) از ظرافت معماری برخوردار است، نا متعارف می باشد. بخصوص زمانی این موضوع دارای اهمیت می شود که شما بخواهید چنین پروژه ای را در شهر لندن طراحی کنید که اولویت های تاریخی و بوم شناسی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. پروژه باغ الکتریکی یک کلوپ شبانه است. جایی که طبیعت مصنوعی و طبیعی با هم ادغام شده اند و فضایی به گستردگی بی نهایت خلق کرده اند. خلق چنین مکانی تعریفی آینده نگر از خلوص همه جانبه برای شکست خطوط زندگی عادی تولید دوباره زندگیست. بوده اند کلوپ های شبانه که در مکانی تاریخی یا مدرن به ارائه موزیک های هیجان انگیز پرداخته اند. اما ترکیب چنین فضای انرژی زا در یک باغ پر از بافت گیاهی تعریف تازه ای از رویش زندگی و هیجان است.

 

کانسپتی از یک باغ الکتریکی

 

منبع اصلی طراحی باغ الکتریکی اولین بار توسط زیرساخت های بنیاد Health Goth در مرکز تحقیقاتی پورتلند ارائه شده بود. روابط دو گروه حفاظت از محیط زیست لندن و اورگان پلی برای ارائه چنین پروژه ای شد. بنیاد Health Goth به نوعی یک خورده فرهنگ عام است که ویژگی های هایتک را در غالب متریال و کانسپ های اجرایی معرفی می کند. پایه و اساس سیاست های این گروه ایجاد سلاح های معماری برای مقابله با تهدیدات زیست محیطی می باشد که در قالب یک فضای فرهنگی-تحقیقاتی شکل گرفته است.

 

کانسپتی از یک باغ الکتریکی

 

ویژگی های باغ الکتریکی کمی افراطی به نظر می آید که کاربری کلوپ مانند را در باغ گیاه شناسی همگرا کرده است. رفتن به دورن باغ مانند پا گذاشتن به درون دنیایی دیگر است که جریان حیات زندگی شما را در بر گرفته است. بنابراین طرح تلفیقی باغ سبز و کلوپ شبانه نوع شناسی عمومی را در روش های پیچیده معرفی می کند که در ادامه برخی از ویژگی های آن را معرفی کردیم:
-چنین تلفیقاتی می توانند خانه طبیعی شما باشند. خلوصی که در جستجوی آن بوده اید و حریمی که در آن احساس امنیت می کنید. به همین دلیل شهر لندن اولین حریم خود را کشف کرده است.
-ترویج فضای گلخانه ای به عنوان یک مکان استاندارد و نمادی فرهنگی که تعریف جدیدی از فضای عمومی را به نمایش می گذارد.
-کانسپت باغ الکتریکی می تواند فونداسیونی با آرماتورهای قدرتمند برای معماری فردا باشد و حتی به عنوان  یک خورده فرهنگ جای خود را در جوامع امروزی باز کند.

 

کانسپتی از یک باغ الکتریکی
کانسپتی از یک باغ الکتریکی

 

 

منبع:suckerpunchdaily.com