پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

دفتر شرکت iGaming Catena Media در نزدیکی فرودگاه سیتی بلگراد واقع شده است در واقع این شرکت دفتر اداری املاک و مستغلات تجاری جدید در پایتخت صربستان محسوب می شود و معماران  با پلان باز ترکیبی کاملاً متعادل اما پیچیده متشکل از مناطق مختلف کاری و حوزه های دارای حریم خصوصی را ایجاد نموده اند .
طراحی فضا با رنگهای بسیار روشن و ملایم اما شاد صورت گرفته و با ظرافت خاصی از استرس ها و فن آوری های مضر فاصله گرفته است رنگ ها و متریال های کاربردی غالبا خنثی هستند و نور زیاد به اندازه کافی تمی گرم به فضا اهدا میکند.

 

پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

 

پلان باز در  این فضای اداری سبب ادغام حوزه های مختلف گشته و فضایی خلاقانه و سرگرم کننده البته بدون حواس پرتی برای کارمندان ایجاد کرده است. در طراحی داخلی لبه های تیز اصلا به چشم نمیخورد و فرم های دایره ای در قسمت های مختلف همینطور  مبلمان فضایی پویا و منعطف را در ذهن شکل می دهند. اتاق های بسته و خصوصی با دیواره های شیشه ای گرد به عنوان اتاق کنفرانس ، جلسات و فضایی برای خلوت برای کار متمرکز و برقراری تماس تلفنی نقش ایفا میکنند و در واقع کارمندان با داشتن مکانهای کاری ثابت خود محدودیتی برای جابجایی ندارند و می توانند هروز بسته به کار و نیاز روحی تصمیم بگیرند که در کجا و چگونه کار کنند. مناطق صمیمی تر برای کارهای گروهی و تعاملات و جایگاه های کاری خلوت تر و تکی با میز های کوچک یا بزرگتر نیز برای کارمندان در نظر گرفته شده است.

 

پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

 

دیوار قسمت ورودی دارای عناصر رنگی با خاصیت آهنربایی، جایی است که کارکنان و مهمانان به طور یکسان می توانند با استفاده از حرکت آهن ربا با اشکال مختلف ، اخبار و گرافیک های متنوع ایجاد کنند و تعامل خوبی با فضا و دیگر افراد برقرار سازند و اینکار فضایی سرگرم کننده را برای گذراندن زمان انتظار برای مهمانان ایجاد کرده است.

 

پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

 

طراحی منحصر به فرد روشنایی ها  در اتاق جلسات با تلفیق کردن نور همینطور جایگاهی در بالای سقف برای گیاهان نه تنها نور مناسبی را ایجاد می کنند ، بلکه از بالای میزها گیاهان معلق چشم انداز زیبایی ایجاد می کند در حین اینکه آنها به عنوان تقسیم کننده بین مناطق مختلف عملکردی عمل کرده و فضای مطبوع اتاق را نیز سبب می شوند در کل فضا نیز روشنایی های مدرن و گرد در هماهنگی با دیگر اجزای دکوراسیون به کار رفته اند.

 

پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا
پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

 

در فضای اداری دیواری با تخته های چوبی مرکزی نه تنها مکان های ایستاده ، بلکه امکانات بیشماری برای تمرینات بدنی نیز فراهم می کند همچنین در آشپزخانه دو میز بزرگ تنیس و بازی، تاب وبارفیکس سقفی استراحتی سرگرم کننده و فعال را برای کیفیت سلامت و احساسات کارکنان و در جهت ارتقا  و کیفیت کار فراهم می سازد.

پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا پلان باز در طراحی داخلی فضای اداری خلاقانه و پویا

منبع: interiorzine.com