وال پست کناری چیست؟

جنس: ورق فولاد
ضخامت: 2 میلی‌متر
عرض: 10.5 و 15.5 سانتی‌متر، در صورت نیاز مشتری قابلیت تولید سفارشی دارد.
طول بال: 5 و 7 سانتی‌متر

 

وال پست کناری یا یو (U) تولیدی شرکت پوکاسازه از جنس ورق فولاد با ضخامت 2میلی‌متری تولید می‌شود. البته در صورتی که مشتری بخواهد می‌توان با ورق فولاد گالوانیزه نیز تولید کرد.

والپست کناری برای قسمت‌های کناری دیوارها، بالکن‌ها و … نصب می‌شود. و نصب آن طوری است که باید به کف و سقف سازه متصل گردد و دیوار در داخل آن قرار گیرد. معمولاً اگر دیوار در مجاورت با ستون باشد از این نوع وال پست استفاده نمی‌شود، بلکه از نوع وال پست منقطع استفاده می‌گردد چرا که هزینه‌های آن کمتر است. اما درمواردی با توجه به نیاز مشتری مثلاً جاهایی که طول دیوار بیشتر از 4 متر است و یا بالکن‌ها، از این نوع وال پست استفاده می‌شود. طول بال این وال پست ها 5 و 7 سانتی‌متر می‌باشد که اگر محل قرارگیری وال پست در جایی باشد که کارفرما ملزم به استفاده از یونولیت باشد باید بال 7 سانتی‌متری تهیه کرد. اما اگر نیازی به استفاده از یونولیت نباشد مانند کنار پنجره ها و … می توان بال 5 سانت را تهیه و نصب نمود.

نصب به صورت یکپاچه و نه به صورت انقطاعی تفاوت اصلی وال پست کناری با نوع منقطع می‌باشد. این محصول باید بر روی پلیت با استفاده از جوش یا پیچ نصب گردد و اتصال بالایی باید به صورت کشویی و آزاد باشد تا در زمان بروز زلزله حرکت سازه اصلی بر دیواره‌ها کمتر تاثیر گذارد.

قیمت وال پست کناری

قمیت وال پست کناری بستگی به طول، ضخامت و جنس محصول دارد. اگر مشتری نیاز بداند که جنس محصول گالوانیزه باشد قیمت آن بالاتر می‌رود و چون این محصول کاملاً فلزی می‌باشد در صورتی که متریال مورد استفاده بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.