مزایای میکروسمنت

میکروسمنت

پوشش های میکروسمنت تلفیقی از سنت و مدرنیته هستند. رنگ و نقش های متنوع، امکان اجرا روی بسیاری از سطوح در کنار ظاهر سنتی و مشابه بتن و سیمان، کاربرد این پوشش ها را بسیار گسترده کرده است. پوشش های میکروسمنت قابلیت انطباق با زبان طراحی نوین، مانند طراحی ساده گرایانه یا مینیمال را داشته و می تواند در تمامی سطوح هندسی ساده یا پیچیده اجرا شود.
همچنین پوشش های میکروسمنت برای پیمانکاران نیز گزینه مناسبی هستند، چراکه فرمولاسیون ساده ای داشته و برای بهبود خواص مکانیکی مانند مقاومت سایشی، به افزودنی خاص و رزین پلیمری ویژه ای مانند دیگر پوشش ها نیاز ندارند.

مزایای فراوان میکروسمنت نسبت به سایر پوشش های دکوراتیو، آن را برای ایجاد انواع فضاها و سبک‌ها ایده‌آل می‌کند.

۸ دلیل مهمی که باعث می شود قطعاً مجذوب این پوشش نفیس شوید عبارت است از:

  1. رنگ و طرح‌های بسیار متنوع

مخلوطی از انواع مختلف پیگمنت های رنگی در میکروسمنت، فام های متعددی را در اختیار مجری میکروسمنت قرار می‌دهد تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارد. رنگ و بافت متنوع میکروسمنت، فضای هر اتاق یا مبلمان زندگی را متمایز می کند.

  1. سازگار با تمام سطوح

یکی از مزایای بزرگ میکروسمنت، قابلیت سازگاری با تمام سطوح است. چسبندگی زیاد میکروسمنت، امکان اجرا بر روی سطوح مختلف را فراهم می‌کند. به عنوان نمونه برای بازسازی خانه، نیازی به خراب کردن و حذف پوشش قبلی نیست.

بازسازی سرویس بهداشتی با میکروسمنت | مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران

 

  1. ویژگی های دکوراتیو بالا

میکروسمنت هم در داخل ساختمان و هم در فضای باز قابل‌استفاده است و برای کف، دیوار، سقف، تراس، استخر و حتی مبلمان کاملاً مناسب است. به همین دلیل است که میکروسمنت ارزش تزئینی بالایی دارد، زیرا هرچه را که تصور کنید، می‌توانید با آن پوشش دهید.

  1. مقاومت بالا

میکروسمنت، در برابر فشار مکانیکی، سایش یا اشعه ماوراء بنفش کاملاً مقاوم است. میزان مقاومت میکروسمنت در برابر موارد ذکر شده بسیار بیشتر از محصولات مشابه است.

  1. اجرای سریع و تمیز

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در هنگام بازسازی خانه، نخاله هایی است که هنگام پیشرفت کار ایجاد می‌شوند. با اجرای میکروسمنت شما حتی یک ذره آلودگی هم درمحیط نخواهید دید.

  1. نظافت و نگهداری

با توجه به موارد قبل، تمیز کردن و نگهداری میکروسمنت بسیار ساده است. کافیست با آب و صابون خنثی سطح میکروسمنت را به آرامی با دستمال نظافت کنید. در این حالت میکروسمنت همیشه در شرایط ایده آل قرار می گیرد.

  1. ضخامت

برخلاف سیمان معمولی، ضخامت میکروسمنت بسیار کم است، زیرا فقط یک لایه نازک بین ۲ تا ۳ میلی‌متر بر روی سطح اعمال می‌شود.

  1. مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی

از آنجایی که جهت نصب میکروسمنت نیازی به تخریب سطح قبلی نیست، هزینه کل ساخت و یا بازسازی بسیار کاهش می یابد.