مبلمان اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

مبلمان اداری

اگر بخواهیم به ویژگی های مبلمان اداری خوب اشاره ای مختصر داشته باشیم، می توان گفت یک مبلمان اداری خوب باید هماهنگ با سایر بخش های اداره باشد و زیبایی آن سبب جلب توجه شود. از جمله مهمترین ویژگی های این مبلمان می توان به جنس و کیفیت آن اشاره کرد که در صورت قرار گرفتن در فضای مناسب و متناسب با طراحی های روز زیباترین جلوه را خواهد داشت.

 

مبلمان اداری شیک _ آریاکو

مهمترین ویژگی های مبلمان اداری

مبلمان اداری مانند مبلمان خانگی نیست و ویژگی های مبلمان خوب باید به گونه ای باشد که آن را برای استفاده راحت مناسب کند. چرا که بر روی این مبلمان ممکن است بیش از 6 ساعت نشسته شود، به همین دلیل آسودگی و راحت بودن در هنگام استفاده از جمله معیارهای اصلی در انتخاب این مبلمان می باشد. قبل از خرید باید از ویژگی های مبلمان اداری خوب اطلاع داشته باشید و سپس اقدام به خرید نمایید. یک مبلمان اداری خوب باید زیبا و متناسب با سایر بخش های اداره باشد و سبب جلب توجه نشود. معمولا مبلمان اداری را در رنگ های خنثی انتخاب می نمایند تا مراجعین بر آن زوم نکنند. یک مبلمان خوب مبلمانی نیست که نرم باشد، به این منظور که مبلمان اداری باید سفت تر از مبلمانی باشد که در خانه استفاده می شود و در صورت فشار دادن بیش از 2 انگشت فرو نرود. چرا که در این صورت ساختار ارگونومیک آن به گونه ای خواهد بود که هیچگونه احساس خستگی در شما دیده نخواهد شد و در تمامی مواقع، حتی پس از نشستن طولانی احساس خستگی نداشته باشید. یک ست مبلمان مناسب باید کمر، گردن و پشت فرد را به خوبی پوشش دهد، چرا که در این صورت تمامی اعضای بدن در حالت استراحت قرار می گیرد و سبب شارژ بودن فرد در تمامی مواقع خواهد شد. همچنین مبلمان خوب باید به گونه ای باشد تا امکان جابجایی آن به راحتی امکان پذیر باشد و وزن آن متناسب باشد.

 

مبلمان اداری شیک _ آریاکو

طراحی زیبا مبلمان اداری

یکی از ویژگی های مبلمان اداری خوب داشتن طراحی شیک و زیبا می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه شود. این طراحی شیک می باشد که سبب زیباتر شدن فضای داخلی اداره می شود. یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در طراحی داخلی اداره، مبلمان مناسب می باشد که در این باره می توان گفت رنگ و جنس مبلمان نقش اساسی را ایفا خواهد نمود. رنگ مبلمان باید به گونه ای باشد که با سایر بخش های اداره تناسب داشته باشد و در عین حال زیبایی آن نمایان شود. قرار دادن درست مبلمان در جای مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید در جایی قرار داده شود که مانع عبور مرور نشود و به راحتی امکان استفاده از آن وجود داشته باشد. طراحی زیبای ست مبلمان سبب ایجاد خلاقیت در کارمندان نیز خواهد شد که بر بازدهی اداره نیز تاثیرگذار خواهد بود. بهتر است از یک طراح در زمینه انتخاب مبلمان و یا محل قرار گرفتن آن مشاوره دریافت نماید و یا از طراح داخلی خود بخواهید که محل دقیق قرار گرفتن مبلمان اداری را تعیین نمایند.

مبلمان اداری چرم _ آریاکو

کیفیت و جنس مبلمان اداری

یکی از ویژگی های مبلمان اداری داشتن جنس مناسب می باشد و باید بر روی آن به راحتی و آزادانه بتوان حرکت نمود. در هنگام خرید باید به جنس پارچه و همچنین پایه مبلمان توجه داشته باشید، چرا که مرغوبیت جنس محصول سبب افزایش بهره وری و عمر محصول خواهد شد. پایه این مبلمان که از جنس آهن و استیل باشد بهترین کیفیت را خواهند داشت و می توانید به بلند مدت از آن استفاده نمایید. شیک بودن و کیفیت بالای مبلمان و همچنین تمامی عوامل فضای کاری تاثیر بسزایی بر تفکر کارمند خواهد گذاشت. میل به زیبایی در همگان دیده می شود که به همین دلیل در صورت بالا بودن کیفیت مبلمان اداری می توان رضایت کارمندان و همچنین ارباب رجوع را کسب نمود. جنس رویه این مبلمان باید به گونه ای باشد که سبب فشار به اعضای بدن نشود و نرم باشد.