قبل و بعد از بازسازی خانه ای مدرن

بازسازی خانه ای ساخته شده در سال 1959 توسط گروه معماری SHED  در شهر سیاتل مطابق با اصول معماری مدرن انجام شده است. در طول سالیان متمادی این خانه با تغییرات زیادی رو به رو شده است که می توان از نمای قسمت آن به این نتیجه رسید.گروه طراحی و معماری SHED هدفی مبنی بر حذف لایه های مختلف و بازگرداندن خانه به هویت و شخصیت اولیه خود با رویکرد حفظ انسجام داشته اند.با استفاده از محوطه سازی،پله های بتنی و دودکش سنگی فضای بیرونی خانه بازسازی شده است.

 

 

بازسازی نمای بیرونی
طراحی و بازسازی ویلا
طراحی و بازسازی ویلا
در فضای داخلی خانه،معماران از آجرهای تیره و کفپوش های بتنی استفاده کرده اند تا با پالت رنگی موجود در بیرون خانه هماهنگ شود و درعین حال زیبایی بی نظیری برای فضای داخلی خانه مهیا نموده است.تایل بتنی استفاده شده درکف نگاه مشابهی با متریال به کاربرده شده در حیاط خانه ایجاد کرده است.

با یک نگاه اجمالی می توان وضعیت خانه قبل از بازسازی را مشاهده کرد.دراتاق نشمین بازسازی شده از آجرهای مشکی درکنار پیرامون شومینه و تلویزیون برای ایجاد فضایی مدرن استفاده شده همچنین از تیرهای مشکی رنگ برای ایجاد کنتراست در سقف درکنارتیرهای چوبی به کاربرده شده است.

 

طراحی و بازسازی ویلا
طراحی و بازسازی ویلا

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید وضعیت آشپزخانه پیش از بازسازی دچاربی نظمی و سردرگرمی زیاد است.گروه طراحی یک جزیره بزرگ برای آشپزخانه در نظرگرفتند،این انتخاب کابینت هایی زیادی برای وسایل و ظروف آشپزخانه مهیا کرده است.

<

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

در انتهای آشپزخانه،ناهارخوری قرارگرفته،با سه چراغ مشکی شیشه ای آویزان قرارگرفته است.همچنین یک نقاشی رنگی برروی دیوار انتهایی برای جلوگیری از یکنواختی فضا نصب شده است.

 

طراحی ناهارخوری

 

در تصویر بازسازی حمام را مشاهده می نماییم.دراین بازسازی به خوبی می توان دید که با طراحی و انتخاب درست شاهد یک حمام مدرن و شیک باشیم.در این حمام از ترکیب رنگ سفید و مشکی استفاده شده و تعبیه یک پنجره کوچک،نوری بیشتری به اتاق وارد شده است.

 

 

بازسازی سرویس بهداشتی
بازسازی سرویس بهداشتی

قبل از بازسازی،به علت وجود سازه های قدیمی فضای داخلی و خارجی خانه از یکدیگر جدا شده اند.گروه طراحی SHED راه ارتباطی مستقیم مابین حیاط و پاسیو با فضای داخلی ایجاد کرده اند.پوشش کف چوبی،برای ایجاد ظاهری مدرن ودر عین حال طبیعی با استفاده از متریال مناسب انتخاب مهم دیگربرای این خانه بوده است.

 

 

بازسازی تراس
بازسازی تراس

در آخرنمای متفاوتی سمت دیگرخانه قبل از بازسازی را مشاهده می نماییم.باغ پشتی به طور کامل بازسازی شده است و با طراحی یک مسیر به شومینه موجود درباغ هدایت می شوید

بازسازی نمای بیرونی
بازسازی حیاط