طراحی فضای اداری

طراحی اداری

امروزه یکی از مهم‌ترین نکات در مدیریت محل کار و دفاتر و ادارات، توجه به دکوراسیون اداری می‌باشد. اهمیت بالای این موضوع سبب به وجود آمدن روش‌های نوین در بهینه کردن فضای کار و همچنین بخشیدن زیبایی و کارایی به محیط کاری شده است.

طراحی المان‌های دکوراسیون در ابعاد مختلف و با طرح‌های متنوع فضایی را فراهم آورده است تا بتوانید به راحتی و با توجه به زمینه‌ی کاری خود و اندازه‌ی دفترتان مناسب‌ترین دکوراسیون را انتخاب کنید. اما چه چیز سبب شده است که دکوراسیون در یک اداره تا به این حد دارای اهمیت باشد؟ در ادامه می‌خواهیم به بررسی دکوراسیون اداری و مباحث مربوط به آن بپردازیم.

دکوراسیون اداری

 

عوامل موثر در طراحی فضای اداری

رنگ محیط

رنگ بندی محیط داخلی یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طراحی می باشد. رنگ ها باید در طراحی به گونه ای انتخاب شوند که از لحاظ روانشناسی باعث انرژی کارمندان و ایجاد رابطه دوستانه بین کارمندان شود.

قفسه ها

همچنین توصیه می شود که برای هر فرد قفسه ای مجزا در نظر گرفته شود که این کار هم می تواند به جلوه محیط بیافزاید و هم می تواند از شلختگی بر روی میز بکاهد.

مبلمان

مدل مبلمان های اداری باید به گونه ای انتخاب شوند که علاوه بر این که زیبایی و جذب مشتریان، استفاده از آن برای طولانی مدت برای کارمندان راحت باشد و باعث ناراحتی و یا در در ناحیه کمر و پا نشود.

دیوارها

دیوار های محیط یکی دیگر از عواملی است که در طراحی یک محیط داخلی اداری خیلی می تواند مهم باشد. شما با دیزاین دیوار های محیط می‌توانید به زیبا تر شدن هر چه بیشتر محیط بیافزاید و یا حتی آرامش را به محیط و کارمندان و مشتریان تزریق کنید.

طراحی دکوراسیون اداری

هر فرد به محض ورودش به هر محیطی حال چه محیط تجاری و یا یک محیط اداری و یا مسکونی جذب طراحی دکوراسیون محل می‌شود. محیط‌های اداری نیز به همین شکل اگر نیاز به جذب مشتری بالایی دارند باید دقت داشته باشند که دکوراسیون خاصی را برای محیط خود انتخاب کنند.

باید دقت داشته باشید که طراحی یک محیط اداری بیشتر از طراحی دکوراسیون خانگی نیاز به صرف انرژی و یا زمان دارد. معمولا محیط های مسکونی به سلیقه و در خواست  مشتری می باشد، در حالی که برای طراحی یک محیط اداری فرد طراح باید در نظر داشته باشد که علاوه بر رسمی و شیک بودن، طراحی باید به صورتی انجام شود که افراد را به خود جذب کند و جذابیت های لازم را داشته باشد. از طرفی باید دقت داشته باشید که محیط داخلی باید به گونه ای طراحی شود که از لحاظ روانشناسی باعث آرامش کارمندان شود و محیطی دوستانه را برای آنها ایجاد کند.