طراحی ساختمان رستورانی با نمای متفاوت

این ساختمان سه نبش در مرکز توکیو در خیابان طولانی و باریکی با ساختمان های اداری کوتاه و نیمه بلند،قرار دارد.ملاحظات کلیدی هنگام طراحی یک ساختمان مانند نحوه ارتباط ساکنان با منظره شهری، سبک ساختمان، نیاز های ساکنان و…را باید درنظرگرفت.
با توجه به موقعیت این ساختمان نیمه بلند و کاربری آن به عنوان رستوران چند طبقه، باید دانست چگونه یک ساختمان با هویت رستوران گروهی ایجاد کرد.به علت اینکه در منطقه تجاری و اداری قرار دارد لازم است تصویری از یک ساختمان پر از رستوران و محیطی لذت بخش ایجاد کنیم تا استقبال مراجعه کنندگان افزایش یابد و ساختمان جذابی در منطقه باشد.
این مجموعه رستوران دارای یک نمای جانبی با تراس های سه بعدی است که هر طبقه یک تراس دارد. اندازه و شکل این تراس ها باهم متفاوت است و یک فرم لایه ای ایجاد شده که به سمت بالا حرکت می کند. علاوه بر این، نما به طور کامل از شیشه ساخته شده است و به افراد اجازه می دهد از داخل و بیرون مجموعه فضا را مشاهده نمایند.
طراحی نما
طراحی و معماری  بالکن

تراس های سر پوشیده باهم در ارتباط هستند و هنگامی که افراد در طبقه بالاتر حضور دارند، مردم و ماشین را می بینند و از آن لذت می برند. در رستوران های معمولی چند طبقه، رستوران های طبقات از هم جدا هستند و مراجعه کننده گان هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند اما در این ساختمان میتوانند با حضور در تراس باهم در ارتباط باشند. با توجه به اهمیت ساخت وساز، نازک کاری های مشکی رنگ و قاب ها و اجتناب از یک ظاهر بیرونی متداول، به ساختمان هویت داده شده و اجازه داده است هر واحد رستوران به طور کامل از یک دیگر جدا شوند. فضاهای داخلی با پنجره های مشکی و رنگ های خنثی به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد که فضای مورد دلخواه خود را انتخاب کنند. هدف اصلی این طراحی (مانند یک حجم متخلل،تراس هایی با دید عالی به خیابان، فضای مناسب برای مراجعه کنندگان) سبک جدیدی برای ساختمان ها بر خیابان است.
طراحی نما شیشه ای
طراحی مجموعه رستوران ها در یک ساختمان
طراحی نما
تراس رستوران

طراحی ورودی رستورانپلان نما ساختمان رستوران

طراحی نما

پلان رستوران طبقاتی

منبع:archdaily