طراحی دفتر کسب وکار نوین در فروشگاه تجاری

ساختمان مجتمع تجاری BR Malls در جستجوی راه حلی بود تا کسب و کارهای نوین در زمینه خورده فروشی را ارتقا دهد. این فضا به یکی از پرچمداران کسب و کار به نام Itau Cube اختصاص یافته که مقر آنها در سائوپائولوی برزیل می باشد. در این دفتر کار، مدیران و صاحبان کسب و کار برای راه اندازی و مدیریت چندین فعالیت تجاری گرد هم می آیند تا به عملکردهای تجاری مال BR (بزرگترین فروشگاه تجاری کشور برزیل) کمک کند.

 

پلان دفتر کار

 

طراحی دفتر استارتاپ Itau Cube در طبقه پنجم پاساژ BR واقع شده، جایی که بیشتر مغازه ها قرار دارند تا تمرکز بر روی برنامه ریزی مختص به فعالیت ها فروشگاه افزایش یابد. طراحی داخلی پروژه توسط گروه معماری  TODOS Arquitetura ارائه شده که هدف کمترین مداخله در فضای اصلی پاساژ صورت گرفته است. تیم طراحی با بهره گیری از معماری ارگانیک فضا را توسط پارتیشن های آویز طراحی کرده اند. در مرکز فضای دفتر دو میز بزرگ با ارتفاع متفاوت برای جلسه و کنفرانس تعبیه کرده اند تا دو فرمت برای نشستن وجود داشته باشد. در مواقعی که جلسه رسمی بین چند نفر برگزار می گردد، از میز با ارتفاع کوتاه تر استفاده می شود، و در مواقعی که جلسه حالت خودمانی دارد، از میز کانتر شکل برای نشستن و صرف نوشیدنی استفاده می شود.

 

طراحی دفتر کسب وکار نوین

فروشگاه تجاری

کانسپت طراحی دفتر کار بر اساس خصلت نفوذپذیری بود، که بر شفافیت سیاست های مال تاکید داشت. به واسطه پرده های آویز سبک، دسترسی به این فضا تسهیل شده و هیچ گونه مانعی برای رفت و آمد وجود ندارد. چون به طور عمده برای تفکیک و جداسازی یک فضا از دیوارهای شیشه ای بهره می برند، در صورتی که این فضا نیاز به جذاسازی نداشت. این فضا از محدوده های شلوغ فاصله داشت و همین امر باعث شد تا معماران از نصب پارتیشن های شیشه ای پرهیز کنند و با رنگها و عنصار گرافیکی هویت طراحی دفتر را به نمایش بگذارند. دکوراسیون داخلی با مبلمان راحتی و استاندارد تعبیه شده اند تا هم در بهینه سازی سیرکولاسیون نقش داشته باشند و هم در جلسات غیررسمی استفاده شوند.

 

طراحی دفتر کسب وکار نوین
طراحی دفتر کسب وکار نوین
طراحی دفتر کسب وکار نوین
طراحی دفتر کسب وکار نوین
طراحی دفتر کسب وکار نوینفروشگاه تجاری

طراحی دفتر کسب وکار نوین
طراحی دفتر کسب وکار نوین

فروشگاه تجاری

 

منبع: archdaily.com