طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری ،دنج و روشن

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. پروژه دفتر کار مرکزی Macaxá Arquitetura با هدف انعکاس اهداف و اعتقادات این دفترکار در فضای داخلی شکل گرفته است علاوه بر این اصلی ترین مفاهیمی که معماران معتقدند علاوه بر هویت در طراحی موثر بوده ، ایجاد فضای روشن و دنج است.
دفتر کار در پشت مدرسه ای در محله Aclimação واقع شده است و برنامه ریزی در دو طبقه به سازماندهی فضایی بهتر کمک می کند ضمن اینکه پلان مثلثی شکل پروژه نیز از اصلی ترین چالش های این پروژه بوده است.

 

طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری

در طبقه همکف، ایده معماران این بوده که با تخریب دیواره مرکزی که برای تقسیم فضا استفاده شده بود کل فضای داخلی یکدست و در هم ادغام گردد و در قسمت مرکزی با طراحی پلان باز فضای مرکزی خوبی را برای جلسات و فعالیت های مختلف آزاد نماید.
علاوه بر آن طراحان برای تعریف یک هویت فضایی به دفتر کار این موضوع را به صورت افزودن دو متریال و بافت های جدید به صورت متریال های آجر و بتن در فضا ایجاد کرده اند.

 

طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری

 

یکی دیگر از عناصر مهم باقی مانده پس از نوسازی پلکان مارپیچ است که برای اینکه تغییرات اساسی در ساختار خانه ایجاد نشود ، فقط ترمیم آن با رنگ هماهنگ با دکوراسیون دفتر جدید صورت گرفته است.

 

طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری
طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماریبازسازی دفترکار معماری

 

طبقه بالایی دفتر نیز در راستای مفاهیم اصلی طراحی شده در طبقه همکف و با همان سبک شامل میزهای کاری ، قفسه های کتاب و نشیمن طراحی شده علاوه بر این ، برای استفاده کامل از نور در فضای داخلی دفتر به جای مبلمان تکی در راستای پنجره گسترده و عمودی از میز کاری سفارشی استفاده شده است که نور کافی را برای دکوراسیون دفتر کار ایجاد می کند.

 

طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماریبازسازی دفترکار معماری

 

درباره گوشه های مثلثی که از چالش های اصلی طراحی پلان بوده طراحان، تمهیداتی را برای استفاده بهینه از گوشه ها مانند ایجاد نشیمن در کنج یا قرار دادن سرویس بهداشتی در گوشه یا روشویی سفارشی متناسب با کنج  و کمد ذخیره سازی مثلثی در سرویس فرنگی استفاده کردند که علاوه بر کاهش عمق ناشی از مثلث از نظر بصری به کاربردی تر شدن فضا نیز کمک کرده اند.
طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری

بازسازی دفترکار معماری

 

استفاده از متریال چوب و گیاهان طبیعی در دفتر کار احساسی گرم و طبیعی به فضا بخشیده که در کیفیت انجام فعالیت های کاری قطعا اثر گذار و سبب بهبود  احساس و حال بهتر کارمندان و در نتیجه کار با کیفیت تر می گردد.

 

طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری  طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری طراحی داخلی و بازسازی دفترکار معماری

 

 

منبع: آرک دیلی