طراحی خانه طاق، پایدار و مدرن

ویلای مسکونی در قطعه زمینی گوشه ای به مساحت 622 متر مربع توسط گروه معماران Sanjay Puri در آب و هوای گرم و بیابانی راجستان، هند  و برای زندگی سه نسل خانواده‌ای طراحی و اجرا شده است.

 

طراحی خانه  طراحی خانه طراحی خانه طراحی خانه طراحی خانه

 

ضلع های جنوبی و شرقی ویلای مسکونی دارای حداقل فضای باز با ویلاهای مجاور که در آینده ساخته می شوند و ضلع شمالی و غربی روبروی جاده دارای فضاهای بازتر با باغ و درختان موجود است.

 


طراحی خانه
طراحی خانه

طراحی خانه

خانه طاقی آجری و مدرن دارای 3 سطح با 4 اتاق خواب، 2 اتاق نشیمن، سالن بدنسازی و مطالعه است. این خانه مدرن مانند مجسمه‌ای با طاق‌هایی زیبا و  با ارتفاع های مختلف طراحی شده که در آن هدف از طراحی قوس ها برای کمک به خنک نگه داشتن خانه در روزهای گرم است که  با ایجاد این روزنه ها  هوا را مطبوع تر می سازند.

 

طراحی خانه

 

طراحی ویلا با استفاده از آجرهای محلی، ماسه سنگ و گچ آهک ساخته شده است و شامل فرآیندهای بازیافت آب، برداشت آب باران و پنل های خورشیدی برای تولید انرژی است، خانه به طور پایدار ساخته شده است و سازگار با آب و هوا است.

 

طراحی خانه

 

طاق‌ها و برش‌ها در سراسر این خانه مدرن دیده می‌شود و بازی جالب حجم ها، فضاهای باز، محصور و نیمه بسته در هر سطحی از فضاهای پاسیو طبقه همکف گرفته تا اتاق خواب های طبقه بالا قابل مشاهده است.

 

طراحی خانه

 

در داخل خانه، طاق ها به سایه انداختن فضاهای داخلی، مانند اتاق نشیمن، کمک می کنند، در حالی که فضاهای دلپذیری را ایجاد می کنند که با افرادی که در راهرو قدم می زنند، تعامل دارند.

 

طراحی خانه

 

 

در اتاق ناهار خوری مدرن، سقف با ارتفاع بیشتر نمایی از طاق های هر دو سطح خانه را ارائه می دهد و راه پله های چوبی و فلزی سطوح مختلف خانه را به هم متصل می کند و هر سطح با یک قوس دیده می شود. عناصر طراحی منحنی را می توان در فضاهای پاسیو در سطح بالایی خانه نیز تجربه کرد و گرمی و انعطاف پذیری و احساسی امن و راحت  از خانه را در کل فضا احساس نمود.
طراحی خانه طراحی خانه طراحی خانه طراحی خانه طراحی خانهطراحی خانه