سنگ فرش تولید کننده انرژی با مولدهای حرکتی

زمانی که به انرژی و منابع تجدیدپذیر می اندیشیم، اولین مواردی که به ذهنمان خطور می کند انرژی باد یا نور خورشید است.عدم تمرکز بر روی دیگر مولدهای تولیدکننده برق با رویکردهای تجدیدپذیری، معضل بسیاری از مهندسین و مخترعات متریال در این درسته بندی می باشد. پس در مورد تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی با دخالت مستقیم مردم چطور؟
این امر می تواند به لطف تکنولوژی توسعه یافته لورنس کیمبل کوک، بنیانگذار Pavegen عملی شود.
لورنس کیمبل با استفاده از سیستم عامل های ژنراتورهای ضربه ای که در زیر سطوح سرامیک های خیابانی در پیاده رو تعبیه کرده، می توان انرژی حاصل از فشار بر روی سطوح سنگ فرش را به انرژی الکتریکی تبدیل نمود. خب این سیستم چگونه کار می کند؟
انرژی برقی حاصل از سنگفرش ها با فشاری محدودی است که توسط عابرین پیاده حاصل می شود. به طوری که سنگفرش ها 10 تا 15 میلیمتر به سمت پایین فشرده می شوند و این فشار به نازل های مولدهای (که به واسطه سیستم الکترومغناطیسی کار می کنند) زیر سطوح پیاده را تحت تاثیر حرکت بالا قرار داده و نازل درون ژنراتورهای کوچک به سمت منبع تبدیل حرکت می کند. این نازل ها به مانند کویل های مسی هستند که درونشان چند آهنربا تعبیه شده است.
سنگ فرش تولید کننده انرژی
طراحی مثلثی سنگ فرش ها به خوبی انرژی حرکتی را در طول سطح تقسیم می کنند، که در این الگو می توان تعداد زیادی مولد در هر ضلع تعبیه نمود. همچنین الگوی مثلثی شکل می تواند هر متراژ و هر شکل پیاده رو به خاطر ماهیت تطبیق پذیری خود پوشش دهد. هر کدام از ماژول ها به طور متوسط 5 وات انرژی تولید می کنند و با هر فشار می توانند یک لامپ LED را به مدت 30 ثانیه روشن نگه دارند. این انرژی حرکتی توسط ماژول ها در یک منبع ذخیره مانند باطری ذخیره می شوند که برای روشن نگه داشتن چراغ ها یا اسپیکر یک مکان تجاری کوچک در طول شب کافی است. علاوه بر شارژ، Pavegen را می توان با اتصال به بلوتوث گوشی های همراه، به عنوان سیستم مدیریت ساختمان و منطقه استفاده نمود.
البته ایده سرامیک یا سنگ فرش تولید کننده انرژی خیلی مبحث جدیدی نیست. در سال 2012 در یک موزیک ویدئو از دیوید گتا به نام alphabeat شاهد مدل گرافیکی از این سطوح در یک کلاب رقص هستیم. اما به نظر می رسد که وقت اجرایی شدن این ایده در سطوح گسترده فضاهای عمومی رسیده باشد.
سنگ فرش تولید کننده انرژی
سنگ فرش تولید کننده انرژی
سنگ فرش تولید کننده انرژی

سنگ فرش تولید کننده انرژی