سنگ ساختمانی برای تزیین دیوارهای داخلی ساختمان

سنگ ساختمانی

یکی از بهترین کاربردهای سنگ ساختمانی، استفاده از آن برای تزیین دیوار های داخلی ساختمان می باشد. دیوار ها بخش مهمی از ساختمان هستند و به نوعی وزن سازه را تحمل می کنند. وقتی صحبت از دیوار ها به میان آید، جنبه تزیینی آن شاید خیلی پر اهمیت به نظر نرسد، درصورتی که این کاملا اشتباه است.

تزیین دیوار در نمای داخلی و خارجی ساختمان بسیار تاثیر گذار است. همچنین استفاده از سنگ ساختمانی طبیعی، متریالی است که برای این منظور به شدت پیشنهاد می شود. اما نه به صورت سنتی و استفاده از دیوارهای سنگی برای کل ساختمان.

خوشبختانه در حال حاضر سبک های جدید و فوق العاده زیبایی برای طراحی فضای داخلی ساختمان وجود دارد. شما با بهره گیری از آنها می توانید دکوراسیون داخلی خانه، محل کار، رستوران ها، کافی شاپ ها، … را به راحتی طراحی و تزیین کنید.

یکی از این اِلمان های موجود در این سبک ها، تزیین بخشی از دیوارها یا تزیین یکی از دیوارها با سنگ ساختمانی می باشد.

 

طراحی دیوار با سنگ

مزایای استفاده از سنگ ساختمانی برای دیوار

استفاده از سنگ طبیعی برای تزیین دیوار،دارای مزایایی است، مانند:

  • سنگ طبیعی عایق صدا می باشد و از اِکو شدن صدا و پخش آن جلوگیری می کند.
  • سنگ ساختمانی در صورت انتخاب صحیح، عایق حرارت بوده و از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.
  • سنگ طبیعی در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی دیرتر کثیف، و راحت تر تمیز می شود.
  • انتقال روح و حس طبیعت به فضا.

کاربرد دیوار سنگی

در هر ساختمانی، دیوار در دو فضا ساخته می شود. یکی دیوارهای نمای بیرونی که شامل دیوار حیاط، دیوار پارکینگ، … می باشد. و دومی دیوارهای نمای داخلی هستند، از جمله: دیوار اتاق خواب، دیوار اتاق نشینمن، دیوار تلویزیون، دیوار شومینه، دیوار آشپزخانه، دیوار حمام و سرویس‌بهداشتی، … .

یک ایده بسیار عالی برای تزیین و استفاده از پوشش سنگی برای این دیوارها، استفاده از سنگ اسلب انواع سنگهای طبیعی می باشد. سنگ اسلب با به نمایش گذاشتن سطح وسیع تر و یکدست تری از سنگ، زیبایی دیوار و فضا را دو چندان می کند. به خصوص اگر دیوارهای کناری ساده باشند.

 

قیمت سنگ آنتیک روی دیوار

 

بهترین سنگ ساختمانی برای استفاده برای دیوارسنگی

انتخاب سنگ طبیعی مناسب بر اساس قرار گیری دیوار در ساختمان، انجام می شود. برای دیوار های بیرونی به دلیل مجاورت بیشتر با عوامل تخریب کننده، مانند: تغییرات آب و هوا، اشعه UV، آلودگی، … نمی توان هر سنگی را انتخاب کرد. سنگ های ساختمانی تراورتن و گرانیت بهترین سنگ برای این دیوار ها هستند.

اما دیوار های داخلی، این حد از محدودیت نداشته و بیشتر زیبایی و هماهنگی سنگ با بقیه اجزای ساختمان مهم می باشد. به همین دلیل از انواع سنگ ساختمانی می توان برای دیوارهای داخلی استفاده کرد. مانند: سنگ مرمر، مرمریت، لایم استون، گرانیت، کوارتز، … .

یک نکته در اینجا لازم به ذکر است که از سنگ آنتیک هم در پوشش دیوارهای بیرونی و هم در دیوار های داخلی می توان استفاده کرد. سنگ آنتیک از پرفروش ترین سنگهای طبیعی برای دیوار می باشد.