سبک‌های مختلف طراحی باغ ویلا

سبک روستیک

یکی دیگر از سبک‌هایی که می‌توان در طراحی باغ ویلا ۵۰۰ متری در نظر گرفت، سبک روستیک است. روستیک یک سبک طراحی متمرکز بر بهره‌برداری از مواد طبیعی با خطوط اولیه و خام است که زیبایی طبیعی را به ارمغان می‌آورد. در فضاهای روستیک اغلب از مصالح موجود در طبیعت مانند کاشی‌های چوبی و سنگی استفاده می‌شود که برای ویلاهای مدرن بسیار مناسب‌ هستند.

به طور خاص، سبک روستیک از سنگ برای دیوارهای خانه، بیرون نما یا به عنوان راه پله استفاده می‌کند و فضایی مستحکم را القا می‌کند. به علاوه از چوب برای پوشش سقف، تیرها، ستون‌ها و کف استفاده می‌شود که هم گرما را به ‌خانه می‌آورد و هم زیبایی طبیعت را به فضای زندگی هدیه می‌کند.

در سبک روستیک از قاب پنجره بزرگ نیز بهره گرفته می‌شود که به استفاده از نور طبیعی برای پر کردن فضا با نور خورشید و باد کمک می‌کند. مبلمان مورد استفاده معمولا طرحی ساده و بدون نقش و نگار، بافت یا فقط نقوش هندسی ساده دارند.

 

طراحی باغ ویلای 500 متری سبک روستیک

سبک روستایی

در هر دوره‌ای از تاریخ، سبک طراحی معماری روستایی به لطف زیبایی ساده، روستایی و فرنیش همچنان جذاب است و حس آرامش و راحتی را به ارمغان می‌آورد.

در سبک روستایی، خطوط طراحی داخلی کمی قدیمی، کلاسیک و سنتی هستند. در این سبک، از طیف رنگی طبیعی با سایه‌های پاستلی مانند بژ، صورتی، سفید، سبز چوبی و … استفاده می‌شود تا احساس سبکی و راحتی ایجاد کند.
به کارگیری مبلمانی از چوب طبیعی با بافت‌های ساده و رنگ‌های هماهنگ حسی روستایی، ظریف و آرامش‌بخش برای ساکنین به ارمغان می‌آورد. گل‌های تازه با رنگ‌های ملایم نیز یکی از نکات برجسته در فضای زیبا و رمانتیک روستایی هستند.

 

سبک روستایی طراحی باغ ویلای 500 متری

سبک ذن

ذن ترکیبی از دو سبک طراحی مینیمالیستی یعنی ژاپنی و اسکاندیناوی است. این سبک به سادگی توجه ویژه‌ای دارد و حس آرامش و بیداری را در افراد زنده می‌کند. طراحی ویلا به سبک ذن برای صاحبانی مناسب است که سبک زندگی ساده و آرام را ترجیح می‌دهند.

هنگام استفاده از سبک ذن در فضای داخلی، طراح با بهره‌گیری از نور طبیعی، سعی در بزرگتر نشان دادن فضا دارد. فضای نشیمن، نظم و اعتدال در مبلمان را در اولویت قرار می‌دهد تا احساس آرامش و کانونی برای مراقبه را ایجاد کند.
برای انتخاب مبلمان در سبک ذن، اقلام تک رنگ با رنگ‌های طبیعی مانند چوب قهوه‌ای، سبز، قهوه‌ای خاکی، بژ، خاکستری و غیره در اولویت قرار می‌گیرند. این موارد با کفپوش‌های چوب طبیعی یا فرش‌هایی که هم مجلل و هم مدرن هستند، ترکیب می‌شوند.

یک ویلا به سبک ذن تعادل، هارمونی و آرامش را به ارمغان می‌آورد؛ یک اقامتگاه آرام و خالص برای صاحبان خانه تا استرس و نگرانی‌ها را از خود دور کنند.