دکوراسیون و طراحی داخلی خلاقانه

با استفاده از طراحی و دکوراسیون داخلی مناسب، آپارتمان یک خوابه در ملبورن استرالیا، تبدیل به فضایی بسیار مفید با کاربری بالا برای ساکنان آن شده است. پس از ورود به خانه، با یک دیوار که امکان آویزان کردن و نگه داشتن چتر و کفش است روبه رو می شوید. بر روی این دیوار همچنین میتوانید بطری نوشیدنی را به صورت افقی قرار دهید.

ورودی آپارتمان روبه روی نشیمن، در کنار پنجره، قفسه های کتاب با صندلی کنار پنجره طراحی شده است. طراح کف پوش و فرش انتخابی آپارتمان از سبک سنتی خود خارج کرده و در جهت مدرن شدن گام بر داشته است. با این انتخاب، فضایی راحت، آرام و در عین حال صمیمی تر خواهیم داشت.

 

طراحی داخلی نشیمن آپارتمان
طراحی داخلی آشپزخانه کوچک

در طراحی داخلی هوشمندانه آپارتمان  امکانی در نظر گرفته شده که در صورت عدم استفاده از تلویزیون بتوان پشت پانل های چوبی آن را مخفی کرد. از نشیمن آپارتمان،به عنوان دفترکارخانگی و همچنین فضای مطالعه استفاده می شود که با طراحی خلاقانه پانل های چوبی که پوشاننده تلویزیون به عنوان میز کار تغییر کاربری می دهد.

 

 

دکوراسیون دفتر کار خانگی
خلاقیت در طراحی داخلی

یک درب کشویی سفید، برای حفظ حریم شخصی و پنهان کردن اتاق خواب وبه منظور عبور نور و روشنایی نشیمن، درب کشویی از پانل های پلی کربنات شفاف ساخته شده است.

 

دکوراسیون اتاق خواب
طراحی خلاقانه کابینت آشپزخانه

در این آپارتمان، میز ناهار خوری به صورتی کاملا حرفه ای طراحی شده و در صورت عدم نیاز، بین قفسه و دیوارهای آشپزخانه مخفی می شود. آشپزخانه از چوب طراحی شده و طولی برابر با 13 فوت دارد. نکته ی جالب طراحی داخلی آشپزخانه این است که یخچال و ماشین لباس شویی به صورتی کاملا حرفه ای مخفی شده اند.
از رنگ مشکی برای تکمیل طراحی آشپزخانه و همخوانی با سینک و ظروف مشکی، در مقابل دیوار اصلی آشپزخانه،کابینت و قفسه های بیشتری استفاده شده است. این کابینت و قفسه ها فضای لازم برای قرار دادن لوازم الکتریکی مانند توستر،قهوه ساز و… را در اختیار صاحب خانه می دهد. در قفسه های بالایی نورپردازی مخفی طراحی شده که می توان گفت فضای اختصاصی بطری نوشیدنی هاست.

 

دکوراسیون آشپزخانه
طراحی قفسه ورودی

انتهای آشپزخانه، برای به حداکثر رساندن کاربری از یک شیشه مات شو استفاده شده که در صورت نیاز تنها با فشار یک دکمه فضای حمام کاملا پوشیده می شود.

 

طراحی داخلی دستشویی
طراحی حمام

 

 

 

منبع:contemporist.com