در مورد متریال و مصالح شناخت کافی داشته باشید

در مورد متریال و مصالح شناخت کافی داشته باشید… چون طول عمرشان همیشگی نیست.

 

 

متریال های ساختمانی عمر جاودانه ندارندو در برخی مواقع  بایستی نیاز به سرمایه گذاری در نقاشی یا تعمیرات را درک کنیم. به همین جهت برای درک و فهم عمر مواد و مصالح ساختمانی با کیفیت، (چه در داخل و چه خارج بنا) و آنچه که ممکن است درآینده نزدیک یا دور رخ دهد، وقت کافی بگذارید.

 

راهنمای خرید مسکن

 

 

 

سازه و تاسیسات بسیار مهم هستند

 

بررسی تاسیسات آنقدر ضروری است که می توانید در چند آیتم آنها را به صورت پیش فرض معرفی کنیم: بررسی فشار آب، کنتور برق و جعبه کنتور ساده ترین روش برای کسب سلامت تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. همچنین با بررسی سال ساخت خانه و چک کردن ستون ها در سطوح پایین خانه می توانید از سلامت سازه  آگاه شوید تا دردسر های نوسازی یا بازسازی های زودهنگام از روی دوشتان برداشته شود. با داشتن اطلاع از مسائل مربوط به مقررات اجرایی می توانید از سلامت تاسیسات و سازه آگاه شوید، و اینکه آنها مطابق با نیازهای فعلی شما هستند یا خیر. بزرگترین مشکل اقتصادی شما در مورد تاسیسات و سازه بروزرسانی آنهاست.

 

 

مراقب پلان و عرصه بندی فضای خانه باشید

 

به یاد داشته باشید که مبلمان و دکوراسیون موفقیت یک فضا را تعیین می کنند، بخصوص زمانی که شما با دکوراسیون خود احساس ارتباط و همبستگی داشته باشید. شما نمی خواهید برای خانه جدیدتان مبلمانی جدید بخرید که باب میل شما نیست. به همین دلیل برای فضای مناسب که هارمونی لازم با دکوراسیون شما را دارد وقت بگذارید. لذا سعی کنید در هنگام خرید یا اجاره فضا را با مبلمان و دکوراسیونی که دارید مجسم کنید.

 

راهنمای خرید مسکن

 

 

بررسی هزینه های گذرا و پیش بینی هزینه های تعمیر و نگهداری

 

شما می توانید با ارزش ترین و اقتصادی ترین خانه را پیدا کنید، اما به سرعت متوجه خواهید شد که ایده خوب یا بد شما بر اساس هزینه هایی است که به طور منظم برای این ملک پرداخته اید. برای جلوگیری از هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری، بررسی لازم برای وجود بودجه یا کمک هزینه مربوط به نظافت در بخش مربوط به مالیات امور مسکن بسیار ضروری است.

 

 

لیست قیمت ها را جستجو کنید

 

قیمت مسکن مد نظر خود را در منابع مختلف بررسی کنید تا منجر به ضرر مالی برای شما نشود. شاید تعجب کنید که عدم آگاهی کاربران تا چه حد می تواند بر روی بازار مسکن تاثیر بگذارد. همیشه در مورد هزینه های ساخت ساز و آنچه که شرکت های مربوط به املاک و مستغلات ارائه می دهند تحقیق کنید. توصیه می شود که از افرادی متخصص در مورد دیدگاه های بازار مسکن کمک بگیرید.

راهنمای خرید مسکن

 

 

 

با همسایگان آینده خود صحبت کنید و از آنها مطلع باشید

 

جدا از اینکه ملک شما یک آپارتمان است یا خانه ویلایی، فروش یا خرید یک ملک با توجه با فرد یا افرادی که در آن ناحیه زندگی می کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد. این جزئیات ریز و درشت مانند: فروش ملک با قیمت مناسب توسط مالک قبلی یا دلیل ترک آنها بسیار در تعیین ارزش ملک نقش دارند.

 

 

با روند مربوط به قرارداد و هزینه های ثبت آشنا شوید

 

فرایند خرید و فروش مسکن به وضوح کار ساده ای نیست. بنابراین عوامل متعددی وجود دارد که ممکن است بر میزان پولی که شما در نظر گرفته اید نسبت به مواردی چون حق کمیسیون و ثبت اسناد رسمی در افزیش و کاهش خرید و فروش مسکن شما تاثیرگذار باشد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که با افراد خبره و باتجربه در این زمینه مشورت کنید.

 

 

از حق و حقوق خود به عنوان مصرف کننده در بازار املاک و مستغلات آگاه باشید.

 

اکثرمان وظایف خود را می شناسیم، اما از حق و حقوق خود بی اطلاعیم. در بازار املاک و مستغلات، جایی که سرمایه گذاری های کلان و خرُد بسیار زیاد می باشد، متغیرهای زیادی وجود دارد که می بایست آنها را بشناسید تا مسیر ورود و خروج شما به این بخش از سرمایه گذاری را تسهیل سازد.