جایگزین وال پست چیست؟

در گذشته از وال پست های فلزی برای افزایش استحکام سازه استفاده می کردند. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، مواردی به عنوان جایگزین وال پست در نظر گرفته شد. یکی از این جایگزین ها، وال مش است. وال مش ها، جزو والپست های نوین به حساب می آیند که سبب کنترل و مهار دیوارهای غیرسازه ای می شوند. امروزه میلگرد بستر نیز به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارد به جایگزین وال پست تبدیل شده است. از دلایل آن می توان به راحتی نصب، سرعت اجرا، سبک بودن و ارزانتر بودن آن اشاره کرد.

 

قیمت مش جایگزین وال پست

قیمت وال مش جایگزین وال پست به مواردی همچون ابعاد چشمه ها، کیفیت مش و میزان الیاف در هر متر مربع وابسته است. به طور کلی قیمت متریال جایگزین وال‌پست نسبت به قیمت وال پست سنتی مقرون بصرفه تر است.

 

 

جایگزین وال پست
وال مش

 

خرید وال مش هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی امکان پذیر است. خرید آنلاین مش جایگزین وال پست موجب صرفه جویی در زمان و حذف هزینه های رفت و آمد می گردد. ضمن اینکه می توان با مشاهده مشخصات و قیمت و مقایسه آنها با یکدیگر، در نهایت بهترین و مناسب ترین محصول را خریداری نمود.

 

مشخصات وال مش جایگزین وال پست

وال مش دارای یک ساختار شبکه ای یک جهته یا دو جهته است که از نخ های متعدد متصل به هم تشکیل شده است. ساختار یک جهته وال مش جایگزین وال پست به این معناست که نخ ها تنها در یک راستا از مقاومت کششی مناسبی برخوردار هستند و در جهت دیگر مقاومت کمتری دارند. در این حالت نخ های ضعیف تر تنها به منظور اتصال و کنار هم نگه داشتن نخ های قوی تر استفاده می شوند. در حالت دو طرفه، نخ های هر دو جهت از مقاومت کششی بالایی برخوردار هستند. برای طراحی ها، باید جهت قوی ملاک باربری در نظر گرفته شود. فاصله بین چشمه ها بر اساس طراحی انجام شده می تواند متفاوت باشد، اما در هر صورت این فاصله نباید از ۵ میلیمتر کمتر باشد.

 

اجرای وال مش جایگزین وال پست

جنس وال مش مورد استفاده به عنوان جایگزین وال‌پست ، فایبرگلاس است. مش فایبرگلاس توری هایی هستند با وزن و ابعاد چشمه مختلف که به عنوان والپست مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع مش به صورت نواری یا سرتاسری قابل اجرا است. اجرای آن بسیار آسان است و به نیروی ماهر و متخصص نیاز ندارد. به این صورت که با توجه به طراحی های انجام شده، وال مش را در جای خود قرار داده و بر روی آن ملات اجرا می کنند. به عبارتی در این روش وال مش ساخته شده از الیاف کربن یا شیشه را روی دیوار قرار داده و نازک کاری بر روی آن به صورت دستی پاشیده می شود.

 

 

جایگزین وال پست
اجرای وال مش

 

 

گام بعدی اجرای نبشی برای مهار خارج صفحه دیوار است. این نبشی ها در بالا و پایین دیوار اجرا می شود. البته لازم به ذکر است که در صورت وجود حداقل ۵۰ میلی متر کفسازی که پایین دیوار در داخل آن قرار بگیرد، دیگر به اجرای نبشی پایینی نیازی نیست. در آخر نیز لایه نهایی نازک کاری بر روی نبشی اجرا می گردد. باید توجه داشت نازک کاری روی نبشی نباید به صورت پاششی اجرا شود. حداکثر اندازه سنگدانه مورد استفاده در ملات، برای اتصال شبکه الیافی باید از نصف فاصله باز بین چشمه ها کمتر باشد.