تکمیل دکوراسیون اداری فضای کوچک

تکمیل دکوراسیون اداری فضای کوچک

 

رعایت نکات 10 گانه فوق می‌تواند فضای اداری کوچک شما را تا حد کافی بهینه کند. اما نکات دیگری هم وجود دارند که رعایت آن‌ها خالی از لطف نیست و تکمیل‌کننده کار هستند. در ادامه به این موارد نهایی برای بهینه‌تر کردن فضاهای اداری کوچک اشاره خواهیم داشت.

 

چیدمان مبلمان

 

مبلمان اداره باید به‌گونه‌ای چیده شود که وسعت فضا را به حداکثر برساند و یک محیط کاری راحت برای کارکنان ایجاد کند. مثلا از مسدود کردن پنجره‌ها یا درب‌ها با مبلمان خودداری کنید، زیرا این کار احساس به هم ریختگی و خفه بودن ایجاد می‌کند. همچنین از دیوارها و فضاهای عمودی برای آزاد کردن فضای کف و مرتب نگه داشتن میزها بهره ببرید.

 

رنگ صحیح

 

یک دفتر اداری کوچک می‌تواند از دیوارهای شاخص روشن یا  رنگارنگ بهره‌مند شود که توهم فضای بیشتری را ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ‌های روشن روی دیوارها یا مبلمان، به روشن‌تر کردن فضای کوچک و بزرگ‌تر نشان دادن آن کمک خواهد کرد. استفاده از پالت رنگ هم می‌تواند در ایجاد یک فضای متعادل بصری مفید باشد.

 

نورپردازی مناسب

 

نورپردازی مناسب برای یک دفتر کوچک ضروری است، زیرا می‌تواند فضا را بزرگ‌تر و جذاب‌تر کند. ترکیبی از روشنایی مصنوعی و طبیعی می‌تواند به اطمینان از وجود نور کافی در فضا برای کار موثر همه کارکنان کمک کند. علاوه بر این، از نور می‌توان به‌گونه‌ای استفاده کرد که هم باز و هم جادار به نظر برسد.

فضاهای کوچک به دلیل نزدیکی همکاران ممکن است پرسروصداتر از دفاتر بزرگ باشند. برای مبارزه با این موضوع، از مواد جاذب صدا مانند فرش، پرده یا پانل‌های آکوستیک استفاده کنید. علاوه بر این، استفاده از دستگاه‌های نویز سفید یا پخش موسیقی آرام‌بخش را برای کمک به تمرکز و کاهش سطح استرس کارکنان در نظر بگیرید.

 

آکوستیک

 

 

اتاق استراحت

 

کارمندان به یک اتاق استراحت یا محل مشخصی نیاز دارند تا بتوانند مدتی از کار خود دور شوند و دوباره شارژ شوند. یک میز کوچک، چند صندلی و یک دستگاه قهوه‌ساز یا آب‌سردکن می‌تواند در ایجاد احساس بودن در خانه موثر باشد. این فضا را می‌توان برای جلسات گاه‌به‌گاه یا دورهمی‌های ایده‌پردازی هم استفاده کرد.

 

شخصی‌سازی

 

دفاتر کوچک بدون داشتن حس شخصی، ممکن است ناکامل و غیرمفید به نظر برسند. بنابراین بهتر است فضایی ایجاد کنید که انعکاس‌دهنده فرهنگ شرکت یا شخصیت کارکنان باشد. از عکس‌ها، آثار هنری یا پوسترهای انگیزشی برای ایجاد یک فضای مثبت و الهام‌بخش بهره ببرید. این اقدام به کارمندان کمک می‌کند تا احساس بودن در خانه را داشته باشند و حس اجتماعی خوبی را در فضای کاری به وجود آورند.