تدوین دو سند مهم درحوزه ساختمان و معماری و شهرسازی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از طراحی نرم افزار صنعتی سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان و تدوین دو سند مهم در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمدمهدی حیدری» درباره بخشی از مهمترین فعالیت های آن مرکز در سال جدید توضیح داد: تجهیز آزمایشگاه ها از جمله برنامه های پیش روی مرکز تحقیقات است که در این زمینه به زودی نصب و راه اندازی آزمایشگاه کوره بزرگ مقیاس در برابر آتش تکمیل و با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود.

پیگیری طراحی و ساخت آزمایشگاه های ریلی و آکوستیک

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، طراحی و ساخت آزمایشگاه ریلی و آزمایشگاه آکوستیک را در سال جدید از دیگر اقدامات آن مرکز عنوان کرد.

۲ سند در حوزه ساختمان و معماری و شهرسازی تدوین می شود

حیدری گفت: در حوزه تدوین ضوابط و مقررات، موضوعات مناسبی در دست پیگیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار دارد. در همین زمینه با سازمان برنامه و بودجه تفاهماتی انجام و دو سند مهم در دست تدوین قرار گرفته است.

وی، سندهای موضوع تفاهم با سازمان برنامه و بودجه را شامل شامل نقشه راه (سند) ضوابط و مقررات حوزه ساختمان و نقشه راه ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی برشمرد و تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه برای تدوین ضوابط و اسناد مرتبط با مسکن در لایحه بودجه امسال پیش بینی لازم را کرده است تا مرکز اعتبار داشته باشد و اسناد، ضوابط و مقررات لازم را تدوین کند.

احیای دبیرخانه فناوری های نوین و صنعتی سازی

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، صنعتی سازی را از دیگر موضوع های موردتاکید مرکز عنوان کرد و از احیای دبیرخانه فناوری های نوین و صنعتی سازی خبر داد.

حیدری یادآور شد: ویرایش ششم کتاب فناوری های نوین در حوزه صنعتی سازی نیز انجام و در اختیار جامعه مهندسان قرار گرفته است.انجام مطالعات مکانیابی فرونشست و حریم گسلی ۶۰ پروژه نضهت ملی مسکن این مقام مسوول، همچنین از انجام مطالعات مکانیابی فرونشستی و حریم گسلی ۶۰ پروژه توسط مرکز تحقیقات برای اجرای طرح های مسکنی خبر داد.

طراحی نرم افزار صنعتی سازی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان حیدری تصریح کرد: در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان به دنبال طراحی نرم افزاری مبتنی بر صنعتی سازی مطابق با مبحث ۱۱ مقررات ملی و کنترل ساختمان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا این نرم افزار بر روی نرم افزار سامانه نهضت ملی مسکن بنشیند و بر اساس آن ارزیابی کنیم که چند درصد صنعتی سازی در حال انجام است.