بازسازی و طراحی داخلی دفتر اداری TZ

طراحی دفتر اداری TZ در منطقه ای تازه تاسیس شده در محله “تانگژو” شهر پکن قرار گرفته است. امروزه کارخانه های قدیمی و متروکه در پکن، چیزی حدود 40 هزار متر مربع را اشغال کرده اند. لذا این پروژه اولین گام تبدیل محیط صنعتی به محیط اداری و تجاری می باشد. دفتر اداری TZ پروژه جامع با عرصه های اداری، رستوران، سالن نمایش، کافی نت و فضای باز برای برگزاری همایش می باشد.

 

معماری داخلی فضای اداری

 

به منظور جذب مشتری های جدید و کاربران جوان طراحی این دفتر به گونه ای بوده که در آن تعامل، جمع آوری و مبادله اطلاعات و تفریح و سرگرمی بخشی از فعالیت های کاری روزانه به شمار رود.
طراح به هیچ عنوان قصد تخریب ساختار اصلی را نداشته است. به همین علت ساختار جدید با توجه به فضای حیاط، ساخت طبقه دوم و … صورت گرفته که نتیجه آن خلق کاربری های بهینه ای به کل مجموعه بود. همچنین ساخت طبقه دوم به منظور از بین بردن سقف بلند و تغییر کاربری کارخانه ای به اداری بوده است.

 

بازسازی
بازسازی دفتر اداری

 

 

زبان تعریف طراحی به گونه ای بوده که خبر چندانی از تخریب نیست. طراح بیشتر به دنبال پر کردن فضاهای خالی با ایجاد دیوار و سقف بوده است. بیشترین متریال استفاده شده در طراحی، چوب بوده که حس گرما و صمیمیت را به محیط القا کرده است. از طرفی این متریال به نوعی عایق صدا و هوا می باشد که در نتیجه باعث به وجود آمدن پوسته ای مقاوم که با ساختمان بتنی بود. یک تضاد منحصربه فرد برای ارتقا فضای جسورانه. این سطح افقی جدید همانند عرشه ای چوبی در کنار پله ها و سالنی مملو از المان هایی مدرن می باشد.

 

طراحی داخلی مدرن

 

ساختار چوبی توسط قفسه های فولادی بین ستون ها حفظ، و در کنار هم مستحکم شده است. زیر پله شامل یک فضای برگزاری جلسه 10 نفره می باشد. برای افزایش استحکام، 8 ستون فولادی به دقت در زیر بنا قرار گرفته شده و 3 تیر فولادی مورب در زیر پله ها، پنهان شده است.

 

طراحی پله

 

همه ی اینها در آخر باعث به وجود آمدن محیطی با تسهیلات کاملا مدرن و بهینه شده است؛ جای که کار روزانه برای افراد سرگرم کننده و تعامل بین آن ها خوشایند خواهد بود. استفاده از آب و عناصر طبیعی در طراحی باعث شده حس خوب دوری از شهری شلوغ را تجربه کنیم. دقیقا حس بودن در مزرعه ای خوش آب و هوا در وسط شهر …

 

 

دیاگرام فضای اداری
پروژه در حال ساخت
آکواریوم در معماری داخلی
آشپزخانه اداره
طراحی نما
طراحی داخلی دفتر اداری TZ
دکوراسیون مدرن
دکوراسیون اداری مدرن
پلان معماری
پلان دفتر اداری
برش معماری دفتر اداری
پلان دفتر اداری
طراحی داخلی دفتر اداری TZ
نقشه دفتر اداری

 

 

منبع: archdaily.com