ایده برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ برای آشپزخانه ممکن است کمی گیج کننده باشد. برخی از متخصصان دکوراسیون داخلی معتقدند زمانی که برای طراحی یک خانه مسکونی می خواهید رنگ انتخاب کنید می بایست از پرده های رنگ های خنثی استفاده کنید. اما گروهی از طراحان نیز به دنبال دخیل کردن ذائقه شخصی در طراحی فضا بوده و از رنگ های شاخص تر استفاده می کنند. البته که در اینجا تاکید ما بر این است که برای انتخاب رنگ موردنظر برای آشپزخانه تان، در نهایت باید به ندای قلب خودتان گوش دهید اما برای اینکه راهنمایی برای انتخاب رنگ در اختیار داشته باشید، در ادامه 28 ایده منحصر به فرد برای تعیین رنگ آشپزخانه ارائه شده است که پیش از انتخاب نهایی خود نباید دیدن آنها را از دست بدهید:

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

01. آشپزخانه هایی ملهم از طرح آشپزخانه های قدیمی

این آشپزخانه کوچک که توسط Williams Ridout طراحی شده است، از رنگ های متداولی برای کابینت ها استفاده کرده که هیچ گاه از مد نمی افتند. در عین حال برای تجهیزات آشپزخانه این فضا از رنگ های روشن و براق استفاده شده است تا ظاهری همچون آشپزخانه های نوستالژیک قدیمی به دست آید. دیوارها به رنگ سفید هستند و رنگ کابینت ها سربی انتخاب شده اند و یخچال براق و قرمز رنگ در کنار دستگاه اسپرسوساز روی کابینت، توانسته اند فضا را زنده کنند.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

02. آشپزخانه های صورتی رنگ دوباره ظهور می کنند.

طراحی شرکت معماری Colombo and Serboli
چه از رنگ صورتی متنفر باشید و چه این رنگ را دوست داشته باشید، نکته مهم این است که پرده های مختلف این رنگ همیشه متناسب روح زمان بوده اند. بنابراین واضح است که کاربرد این رنگ در فضای آشپزخانه نیز همواره مورد توجه بوده است. اما آنچه در مورد یک آشپزخانه صورتی رنگ در اینجا مد نظر است، فضایی شلوغ که پر از رنگ هایی باشد که صرفا آنها را دوست دارید، نیست. در این آشپزخانه که طراحی شرکت معماری Colombo and Serboli می باشد، مسئله طراحی تنها با یک دیوار تک صورتی رنگ حل شده است. کمد سبز رنگ بر روی این دیوار صورتی رنگ، کنتراست رنگی مناسب فضا را به وجود آورده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

03. آشپزخانه های تک رنگ و منوکروم

این آشپزخانه کوچک و تک رنگ طراحی Gleba and Stoermer بوده و حس شادی در فضا به وجود آورده است. ترکیب پرده های انرژی بخش رنگ قرمز با کابینت هایی که درب های بدون زهوار و ساده دارند، یک آَشپزخانه کاملا مدرن و زنده را خلق کرده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

04. آشپزخانه کلاسیک سفید رنگ

اگر به دنبال یک سبک ماندگار برای طراحی آشپزخانه تان هستید، آشپزخانه های کلاسیک سفید رنگ در هر زمانی مد روز بوده اند. برای کمی مزه دار کردن این چنین فضاهایی، می توانید از میوه ها یا گلهای طبیعی استفاده کنید تا فضای شما گرم تر شود. در این خانه مدرن سفید رنگ که توسط گروه طراحان داخلی Holly Mathis طراحی شده است، شلف و قفسه های چوبی و کرکره آویزان روی پنچره، جذابیت بصری خاصی در فضا به وجود آورده است. انتخاب رنگ خاکستری برای جزیره آشپزخانه نیز عمق بیشتری به فضا داده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

05.  آشپزخانه به رنگ سبز تیره

برخی از رنگ های روشن در طراحی آشپزخانه همیشه می توانند ماندگار باشند، چرا که حسی از فضاهای قدیمی نیز به وجود می آورند. یکی از این رنگ های روشن قدیمی که در طراحی این آشپزخانه توسط JAS Design Build دیده می شود، رنگ سبز تیره است. این رنگ به طراوت بهار است و در کنار کفسازی چوبی زیبایی خود را بیشتر به نمایش می گذارد.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

06.  آشپزخانه لیمویی رنگ

نمی توان رنگی شادتر از رنگ زرد در طیف رنگ ها پیدا کرد. در طراحی این آشپزخانه توسط گروه Alys Designs از رنگ زنده زرد لیمویی برای درخشان کردن کابینت های قدیمی استفاده شده است. در پوشش دیوارها و کف از چوبی به رنگ بسیار روشن استفاده شده و باعث ایجاد توازن در کنار این رنگ زرد جالب توجه شده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

07. کابینت های آبی تیره

استفاده از کابینت هایی به رنگ آبی تیره یا آبی کبالت، در آشپزخانه این خانه روستایی که توسط Meriwether Inc طراحی شده است باعث جالب توجه تر کردن فضا شده است. رنگ یخچال نیز متناسب با رنگ درب های کابینت که به صورت دستی رنگ شده اند، انتخاب شده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

08. آشپزخانه به رنگ یشمی

در طراحی این آشپزخانه کار گروه Black Lacquer Design، رنگ یشمی استفاده شده بسیار جلب توجه می کند. ترکیب این رنگ با رنگ خاکی و شیرآلات طلایی رنگ و کاشی کاری سفید فضایی هم گرم و هم دعوت کننده به وجود آورده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

09. استفاده از یک جزیره رنگی در آشپزخانه

گروه طراحی Vidal Design برای طراحی این آشپزخانه سفید رنگ سنتی از رنگ قرمز رسی برای جزیره وسط آشپزخانه استفاده کرده است تا حال و هوای فضا را عوض کند. این جزیره رنگین به خوبی با کاشی هایی که با طرح هندسی در حدفاصل کابینت ها کار شده است، تناسب دارد.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

10. آشپزخانه مدرن اسکاندیناویایی

در طراحی این آشپزخانه، Isabelle McAllister از پرده های روشن آبی متوسط برای کابینت های آشپزخانه استفاده کرده است. برای ایجاد کنتراست موردنظر نیز از دستگیره هایی به رنگ زغال سنگی استفاده شده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

11. آشپزخانه ای الهام گرفته از آثار پیت موندریان

با رنگ آمیزی آشپزخانه تان با الهام از آثار نقاش معروف، پیت موندریان، که ایده گروه معماری Ande Bunbury  نیز در طراحی این آشپزخانه بوده است، می توانید در طراحی آشپزخانه خود تحولی ایجاد کنید. این شرکت طراحی از ایده استفاده از رنگ های متنوع برای تبدیل کابینت های قدیمی به یک المان چشم گیر بهره برده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

12. رنگ آمیزی آشپزخانه با ترکیبی از رنگ های آبی و سبز

استفاده از رنگ سبز در هر جایی، دلیل قانع کننده ای دارد. رنگ سبز از رنگ گیاهان گرفته تا رنگ سال پنتون در سال 2017، رنگی است جاودان و انرژی بخش که می تواند هر فضایی را گرم تر و دعوت کننده تر کند. در این آشپزخانه طراحی Brett Mickan Interior Design از رنگ سبز تیره در کنار پرده های پررنگی از رنگ آبی استفاده شده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

13.آشپزخانه با چاشنی رنگ صورتی

استفاده از برخی رنگ ها به عنوان چاشنی در طراحی یک فضا می تواند منجر به تفاوت شگرفی در طراحی فضا بشود. در این خانه که توسط Laura Burleson Interiors طراحی دکوراسیون آن انجام شده است، برای روشنایی ها از رنگ صورتی پر رنگ استفاده شده که باعث شده این آشپزخانه سنتی سفید رنگ، طراحی شاخصی پیدا کند.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

14. کابینت هایی به رنگ آبی ملایم

اگرچه در تصاویر قبل تر، کاربرد کابینت هایی به رنگ آبی تیره را در فضای آشپزخانه دیدیم اما استفاده از آبی ملایم نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد. کابینت های این آشپزخانه که در آن از دو پرده از رنگ آبی روشن استفاده شده است، محصولی از Shaker Kitchen می باشد.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

15. آَشپزخانه به رنگ زرد خردلی

رنگ زرد خردلی استفاده شده در طراحی این آشپزخانه که توسط Jas Design Build طراحی شده است، عامل جذابیت فضا می باشد. انتخاب رنگ آبی مات برای جزیره این آشپزخانه منجر به تکمیل طراحی این فضا شده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

16. آشپزخانه ای به رنگ سبز نعنایی

کانتر چوبی این آشپزخانه که موجب ایجاد گرمی در فضا شده است در کنار رنگ سبز نعنایی که رنگ کارخانه ای این کابینت ها می باشد، موجب جذابیت فضا شده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

17. از رنگ مشکی هم می توانید استفاده کنید.

دیوارهای تیره همراه با مبلمان های روشن، می توانند فضای آشپزخانه را دراماتیک تر کنند. جداره تیره این آشپزخانه در کنار جزیره سفید رنگ آن که توسط The Vawdrey House طراحی شده است، ترکیب زیبایی در فضا به وجود آورده که باعث می شود فضا بزرگتر نیز به نظر برسد.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

18. آشپزخانه ای به رنگ نارنجی

اگر حدفاصل کابینت های کف و کابینت های بالایی آشپزخانه شما یک دیوار ساده است می توانید از این ایده گروه طراحی Kingstone Builders که برای بازسازی این ویلا استفاده شده استفاده کنید و در رنگ آمیزی این قسمت از رنگ های روشن و درخشان بهره ببرید. این گونه فضای شما نیز خاص تر می شود.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

19.  آشپزخانه ای به رنگ سبزآبی

استفاده از این رنگ خنثی برای آشپزخانه، پس از دیدن آشپزخانه طراحی گروه Black Lacquer Design قطعا به یکی از رنگ های موردعلاقه شما تبدیل خواهد شد. در مورد آشپزخانه، استفاده از رنگ های کم مایه می تواند خیلی مدرن تر از سفید کرمی و طوسی روشن باشد.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

20. آشپزخانه به رنگ بنفش

بنفش رنگ سال پنتون برای سال 2018 می باشد، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که امسال پرده های مختلف این رنگ را در هر فضایی و حتی آشپزخانه نیز ببنید. در این آشپزخانه طراحی Lewis Alderson از دو پرده متفاوت این رنگ استفاده شده است. این رنگ جالب توجه در کنار دیوارهای کرم رنگ پشت آن و کابینت های چوبی و کاشی های آبی رنگ کف، کنتراست جالب توجهی را به وجود آورده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

21. آشپزخانه زیتونی رنگ

این آشپزخانه که فضایی پویا داشته و کابینت های آن سفارشی ساخته شده است، توسط Williams Ridout طراحی شده و کابینت های چوبی آن در کنار کابینت هایی به رنگ سبز زیتونی ترکیب جذابی به وجود آورده است. در مقابل، کانتر براق این آشپزخانه که از جنس استیل است کنتراست خوبی به فضا داده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

22.  آشپزخانه به رنگ سبز کله غازی

رنگ سبز کله غازی، رنگی ماندگار است که به نظر می رسد هم با رنگ های گرم و هم با رنگ های سرد خیلی خوب کار می کند. در این آشپزخانه که طراحی Devol Kitchens می باشد، استفاده از این رنگ حس فضاهای دهه 60 میلادی را به این آشپزخانه داده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

23. آَشپزخانه به رنگ سبز لیمویی

این آشپزخانه کلاسیک سیاه و سفید طراحی Kropat Interior Design به خوبی با استفاده از رنگ سبز لیمویی موفق شده است که فضا را زنده تر کند. این ایده تحسین برانگیز است چرا که فقط با تغییر رنگ چند المان خاص این طراحی به وجود آمده و بنابراین هر زمان که از ان خسته شدید با هزینه خیلی کم می توانید آن را تغییر دهید.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

24. رنگ دودی

ساخت یک آشپزخانه آرام که متناسب رویاهای شما باشد با استفاده از پرده های آرامش بخش رنگ آبی و طوسی روشن می تواند محقق شود. گروه طراحی JAS Design برای طراحی این فضا از رنگ آبی دریایی برای ایجاد تاثیر آرامش بخش در این فضا استفاده کرده است.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

25. آشپزخانه فیروزه ای رنگ

ابزار رنگ به تنهایی و بدون هزینه زیاد می تواند یک آشپزخانه قدیمی را رنگ و رویی تازه ببخشد. یکی از نمونه های جذاب این امر، این آپارتمان در بروکلین نیویورک می باشد که توسط گروه طراحی Chad McPhail طراحی شده است. استفاده از رنگ فیروزه ای برای دیوارها و کابینت ها کاملا توانسته است فضا را زنده کند.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

26. ترکیب رنگ های خنثی با یک بافت یا تکسچر جذاب

استفاده از رنگ های خنثی در یک فضا به این معنا نیست که فضا کسل کننده خواهد شد. برای زنده کردن این دیوارهای خاکستری رنگ، شرکت طراحی Godrich  از بافت و تکسچر استفاده کرده است. کاشی های بین کابینت ها و کانتر براق این آشپزخانه به این فضا جلا داده است. کابینت های چوبی جذابیت بصری فضا را افزایش داده و در نهایت روشنایی های آویز از سقف به واسطه رنگ مورد استفاده در آنها، کنتراست مناسب برای فضا را به وجود آورده اند.

 

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

27. بهترین رنگ برای سقف آشپزخانه

می توانید با استفاده از رنگ آمیزی سقف آشپزخانه با رنگ های شاخص یک وجهه خاص و غیر منتظره به فضای خود بدهید. رنگ هایی که ترکیب سفت تر و ژل مانندی دارند کمتر نسبت به سایر رنگ های مورد استفاده در فضاهای داخلی چکه می کنند و می توان بهتر از آنها برای سقف استفاده کرد. در این آشپزخانه سفید رنگ که طراحی شرکت Tara Seawright می باشد نیز از این راهکار استفاده شده است.

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

28.  استفاده از رنگ های مات برای کابینت ها

اگر به دنبال بازسازی آشپزخانه خود هستید و می خواهید خرابی ها و خراش های روی کابینت ها خیلی به چشم نیایند، خوب است که از رنگ های مات استفاده کنید. برخلاف رنگ های براق، استفاده از این رنگ ها باعث می شود که خرابی ها و خط و خش ها کمتر به چشم بیایند چرا که این سطوح مستقیما نور را منعکس نمی کنند.
در آشپزخانه ای که تصویر آن ار می بینید، کابینت های چوب افرا که رنگ خورده اند در کنار کابینت هایی که به رنگ چوب گردو هستند، ترکیب جالب توجهی به وجود آورده اند. کاشی های مشکی و ریز بین کابینت ها نیز به فضا جلا خاصی داده اند.

 

منبع: thespruce.com