انواع چراغ و تجهیزات نورپردازی ساختمان

نورپردازی نما

از جمله نورپردازی‌های پرکاربرد در نمای ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • چراغ‌های LED دکوراتیو
  • چراغ‌های LED با شدت نور بالا
  • ریسه‌های نوری خطی
  • پروژکتورها
  • نورهای دفنی
  • نورهای دکوراتیو
  • نورهای LED رنگی
  • جت لایت‌ها
  • واشرهای دیواری LED

 

انواع نورپردازی

ریسه خطی

پرکاربردترین انواع چراغ های استفاده شده در نمای ساختمان را می توان به ریسه خطی اختصاص داد؛ ریسه خطی از بهم متصل شدن لامپ هایLED به دست آمده است، از این رو از تنوع طراحی و رنگ های متنوعی برخوردار هستند و می تواند پاسخگوی انواع سلایق باشند. از این نوع چراغ ها می توان دور تا دور پنجره، نرده و سطح رویین نمای ساختمان استفاده شود.

ریسه خطی 220 ولت رنگی یک متری - امکان خرید به صورت حضوری وجود دارد.جهت خرید عده و اطلاع از قیمت های عمده با فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

جت لایت

عموما برای ساختمان هایی با ارتفاع زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از نورپردازی میتواند تشعشعات خطی یا عمودی را بر روی نمای ساختمان شما به وجود آورد.

از سوی دیگر این نوع از چراغ ها از مقاومت بالایی در برابر انواع شرایط آب و هوایی و باران و برق برخوردار است، از این رو در صورتی که نمای ساختمان نیاز به نور عمودی با برد بالا داشت می توان از این نمونه چراغ ها استفاده کرد.

نورپردازی

وال واشر LED

این نوع از چراغ ها از تنوع شدت نور زیادی برخوردار است، از این رو امکان استفاده در انواع سبک های نورپردازی را دارند، از طرفی قابلیت کنترل جهت و زاویه تابش نور نیز وجود دارد به همین دلیل است که اتلاف توان مصرفی در این نوع از چراغ ها به حداقل رسیده است. این نوع از چراغ‌های استفاده شده در نورپردازی نما از مقاومت بالایی در برابر انواع شرایط های جوی، رطوبت و ضربه برخوردار هستند.

 

خرید و قیمت وال واشر 50 سانتی متری ال ای دی 12 وات صباترانس - آرتا الکتریک

 

چراغ های دفنی یا زمینی

اگر در فکر استفاده از نورپردازی در نمای خارجی با بیرونی ساختمان خود هستید این نوع از انواع چراغ ها نمی تواند بهترین گزینه برای شما باشد.
این نوع از انواع لامپ ها می توانند ۱۲۰ تا ۱۵۰ درجه از محیط اطراف خود را پوشش دهند. از جمله دیگر قابلیت های این نوع از لامپ ها می توان به قابلیت کنترل از راه دور و دوام بالای در برابر خط و خش  آن اشاره کرد.

چراغ های دفنی و کاربرد آن در نورپردازی - سانوتک روشنایی

پروژکتور یا لامپ های نورافکن

استفاده از این نوع از چراغ ها می تواند محیط وسیع و بازی را پوشش دهد، از این رو از این نوع چراغ ها بیشتر برای محیط های باز، استادیوم‌های ورزشی یا تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود.
با این حال این نمونه از چراغ ها نسبت به چراغ های متداول استفاده شده در استودیو های ورزشی از توان کمتری استفاده می کند، از این رو هزینه نگهداری به صرفه تری دارند.

17 مدل از بهترین پروژکتور ال ای دی ارزان قیمت 1402 - بیک نیک