استفاده از سبک لافت درطراحی داخلی و دکوراسیون

لافت

سبک لافت از زمانی پدید آمد که برای اولین بار از مکان های متروکه مثل کارخانه ها استفاده دوباره شد و از آن ها به عنوان استودیو و خانه های مسکونی بهره گیری شد ، لازم به ذکر است که خانه هایی که به سبک لافت طراحی می شوند عموما ویژگی های سبک صنعتی را دارند.
سبک لافت را تنها در فضاهای بزرگ و باز می توان اجرایی کرد و حداقل متراژی که برای این طراحی لافت در نظر گرفته می شود 100 متر مربع می‌باشد ، در این خانه ها باید پنجره های بزرگ و بلند وجود داشته باشد و سقف های بلند و دیوار های کم از مهم‌ترین ویژگی های خانه های لافت هستند ، در سبک لافت تنها جاهایی که دیوار دارند سرویس بهداشتی و اتاق خواب می باشند و این نقطه هم به دلیل خصوصی بودنشان است و جالب است بدانید که در بیشتر خانه های لافت سرویس بهداشتی به اتاق خواب مستقیما راه دارد.
در سبک لافت دیوارهای آجری قدیمی ، راه پله های فلزی و سیستم های تهویه ای که در معرض دید هستند ، سیستم های روشنایی پیشرفته ، جزئیات مسی و مبلمان مدرن مورد استفاده قرار می گیرند و سبکی خاص از دکوراسیون و طراحی داخلی را به وجود می آورند.

طراحی مدرن داخلی سوله به سبک لافت | مهندسین مشاور دکتر سرور و همکاران

 

ویژگی های سبک لافت درطراحی داخلی

پله های سبک لافت درطراحی داخلی

در خانه های لافت سقف های بلند و بزرگی آن مکان به طور معمول یک نیم طبقه در فضا را به وجود می آورد که باید با پله به یکدیگر وصل شوند ، این نیم طبقه ها معمولا برای اتاق خواب یا اتاق کار و یا موارد دیگر کاربرد دارد ، جنس پله ها در سبک لافت در طراحی داخلی معمولا از چوب یا فلز می باشد.

طراحی آزاد و باز

همان طور که گفته شد در سبک لافت از یک طراحی کاملا باز و آزاد استفاده می شود و یکی از ویژگی های اصلی این سبک حداقل استفاده از دیوارهای داخلی و پارتیشن ها می باشد.

خانه هایی با سقف های بلند

خانه های صنعتی لافت دارای سقف های بلند هستند و این ویژگی تمامی خانه هایی است که چنین طراحی دارند.

دیوارهای خشن

برای ساخت دیوارهای خانه های لافت از بتن ، گچ خام و آجر استفاده می شود و این متریال و مصالح از جمله مهم ترین عناصر در این سبک می‌باشند و به همین دلیل دیوارهای خانه های صنعتی خشن به نظر می رسند.

پنجره های بزرگ

یکی دیگر از ویژگی های خانه های لافت ، پنجره های بزرگ است و در این سبک از انرژی خورشید و نور طبیعی استفاده می شود و پرده ای در خانه‌های لافت نصب نمی شود.

شومینه یا بخاری

همان طور که در گذشته کارخانه های قدیمی یا استودیوها را با بخاری یا شومینه گرم می کردند ، امروزه هم در طراحی لافت از این ها برای گرم‌کردن خانه ها استفاده می شود البته شومینه و بخاری این خانه های بزرگ را گرم نخواهد کرد ولی به عنوان یک وسیله دکوراتیو معمولا در این خانه‌ها وجود دارد.

مبلمان به سبک لافت درطراحی داخلی

مبلمانی که در این سبک به کار گرفته می شود ، دارای طراحی مدرن با جزئیات قدیمی که سبک صنعتی دارند می باشد ، رنگ های خنثی در سبک لافت بسیار کاربرد دارد و اکسسوارها نیز بیشتر از فلزهای براق هستند.